1- ارائه به موقع اظهار نامه الکترونیکی

شرط برخورداری از هر معافیت و تخفیف و کاهش کاهش مالیات بر درآمد تسلیم اظهار نامه الکترونیکی در موعد مقرر می باشد

 

2- ارائه اسناد و مدارک هزینه ها بصورت کامل و دقیق

تمام هزینه هایی که مودیان طی مراودات مالی خود داشتند نیز از مجموع سود آنها کسر میکند و باقیمانده

سود در مبنای تعیین مالیات قرار می گیرد پس بهتر است جهت کاهش مالیات بر درآمد تمامی هزینه ها بصورت شفاف و کامل با ارائه سند ثبت

و نگهداری گردد.

 

3 محاسبه و ثبت استهلاک دارایی ها

مستهلک شدن برخی از دارایی ها مثل ماشین آلات طی زمان باعث کاهش ارزش افزوده شده و قیمتشان کاهش می یابد.

 

4-استفاده از مشوق های مالیاتی جهت کاهش مالیات بر درآمد

طبق ماده ۱۸۹ قانون مالیات های مستقیم، اگر صورتهای مالی و دفاتر  مودیان سه سال متوالی مورد تایید اداره دارایی باشد و مالیات هرسال را در سال تسلیم اظهارنامه بدون مراجعه به هیأت های حل اختلاف مالیاتی پرداخت کرده باشند، پنج درصد (۵%) اصل مالیات سه سال مذکور علاوه بر استفاده‌ از مزایای مقرر در ماده (۱۹۰) این قانون به عنوان خوش حسابی در نظر گرفته شده از این رو از پرداخت مالیات معاف خواهد بود و بدین ترتیب کاهش مالیات بر درآمد را شامل می شود

 

5-بایگانی تمام اسناد مالی

حتی فاکتور هزینه‌های مربوط به میان وعده پرسنل، صبحانه و یا فاکتور پرداخت شارژ ساختمان و… که در طول یک سال ممکن است مبلغ بالایی شده و در کاهش مالیات بر درآمد شما موثر می باشد بخاطر داشته باشید که حتما اسنادشان را با جزئیات نگه داری کنید.

 

6-گزارشات هزینه های قابل قبول

طبق توضیحات سازمان امور مالیاتی در مورد هزینه های قابل قبول، هزینه هایی است که در حدود متعارف متکی به مدارک بوده و منحصرا مربوط به تحصیل درآمد موسسه در دوره مالی مربوط با رعایت حد نصاب های مقرر باشد که در زمان رسیدگی مالیاتی توسط کارشناسان مالیاتی مورد قبول واقع می شود و هزینه های غیر قابل قبول هزینه هایی هستند که مورد تایید کارشناسان قرار نگیرد و اصطلاحا رد می شود (البته قابل ذکر است که گاهی سلیقه شخصی کارشناسان مالیاتی در قبول یا رد آن دخیل است ).

 

 7-از مشاوران خبره برای کاهش مالیات بر درآمد کمک بگیرید

محاسبه مایات بر درآمدهای مشمول نیاز به اطلاعات آگاهی و تسلط کافی به قوانین و بخشنامه ها دارد. پس از مشاوری با تجربه که بتواند راهکارهای موثری بر کاهش درآمدهای مشمول مالیات ارائه دهد استفاده کنید.

8-کمک به مراکز خیریه

کمک به مراکز خیریه هم میتواند در تخفیف مالیاتی موثر باشد بنابراین علاوه بر اینکه مسبب کار خیر شدید سود و مالیات شما هم کاهش می یابد.

1,204

0


دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید