تفاوت راهکاران ابری و غیر ابری

 

سلام دوستان سپیدان حسابی عزیز

خیلی وقت ها مشتریان از ما می پرسن که نسخه ابری با نسخه غیر ابری چه تفاوت های داره، احتمالا این سوال شما هم باشه امروز میخواهیم این موضوع رو کاملا شفاف سازی کنیم براتون تا هیچ جای سوالی براتون باقی نمونه،در ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

اول براتون دو تا مدل نرم افزاری رو تشریح میکنیم و بعد تفاوت ها مزایا هر کدوم رو توضیح میدهیم.

با توجه به نیاز بازار، همکاران سیستم نسخه ای از نرم افزار را ارائه کرد که مختص شرکت ها و صنایع بزرگ بود و هزینه های خیلی زیادی رو داشت که فقط شرکت های بزرگ میتونستن این هزینه ها رو پرداخت کنند.

مشتریان باید هزینه لایسنس هر ماژول از نرم افزار را که نیاز داشتند پرداخت میکردند و در ازای هزینه ای که میکردند از امکانات بهره می بردند و شرکت به اون ها قفل سخت افزاری ارائه میکرد و از امکانات استفاده میکردند، این نرم افزار را به عنوان های مختلفی مثل آن پرمیس یا راهکاران تو بازار میشناختند.

 

با توجه به امکانات گسترده ای که در نرم افزار وجود دارد و جذابیت این نرم افزار؛ شرکت های بازار متوسط هم علاقه ی زیادی داشتند از این نرم افزار استفاده کنند.

 

ولی به دلیل هزینه بالای نرم افزار از خریدخودشون منصرف می شدند، برای این دسته از مشتریان نرم افزار مقرون به صرفه تر نسخه ابری تهیه شد، نرم افزاری با همون امکانات ولی به صورت اشتراکی و بر بستر ابری، که مشترک بر اساس نیاز خود به صورت ماهیانه هزینه نرم افزار رو پرداخت میکرد و از قابلیت های نرم افزار استفاده میکرد.

 

تو نسخه آن پرمیس نیاز داریم که نرم افزار رو نصب کنیم و نیاز به قفل سخت افزاری بودش و باید دائما از نرم افزار بکاپ تهیه میکردیم و مشکلاتی از حمله سرقت دیتا و قفل و از بین رفتن اطلاعات شرکت ها رو تهدید میکرد و نیاز به نیروی آی تی خبره برای نگهداری از اطلاعات و جلوگیری از جمله مخرب ها ویروس ها باج افزار ها داشتیم و باید آنتی ویروس های گرون قیمتی رو تهیه میکردیم و که باز هم با این موضوع شرکت های بزرگ مشکلی نداشتن و از این بابت شرکت های متوسط هم چنان مشکلاتی سر راهشون بود.

 

تو نسخه ابری نیازی نیست هزینه لایسنس پرداخت کنیم، نیازی به نصب نرم افزار نداریم و نرم افزار را در مرورگر میتوانیم اجرا کنیم، از هر نقطه ای دسترسی داریم و محدودیت جغرافیایی نداریم برای دسترسی به نرم افزار، تو محیط ایری از دیتامون حداقل هر دو ساعت بکاپ تهیه میشه و در دیتا سنتر های مختلف از دیتامون نگهداری میشه نگرانی از بابت از دست رفتن اطلاعاتمون نداریم و هزینه های صرفه جویی شده از این بابت میتونیم در نقدینگی بیشتر شرکت استفاده کنیم و باعث پیشرفت و رشد منافع شرکتمون بشه.

 

برای درخواست مشاوره راهکاران ابری در این قسمت کلیک کنید.

379

0


دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید