دوران عجیبی را پشت سر می‌گذاریم. شیوع ویروس کرونا نه تنها سبک زندگی انسان‌ها و تعاملات‌شان با یکدیگر را تغییر داده؛ برعملکرد کسب‌و‌کار‌ها نیز اثرات جدی گذاشته است. کارکنان درخواست دورکاری دارند؛ شرایط در بسیاری سازمان‌ها دچار نوسان شده و قابل پیش‌بینی نیست. اما در این بحران چگونه یک کسب و کار می‌تواند با موفقیت تداومش را حفظ کند؟ جواب استفاده از رایانش ابری و فعالیت به صورت دورکاری است.
Delloitte در سال ۲۰۱۹ گزارشی منتشر کرد که در آن پیش‌بینی شده بود در آینده‌ای نزدیک استراتژی کسب‌و‌کار‌ها با امروز بسیار متفاوت خواهد بود. تغییر انتظارات مشتریان، ظهور فناوری های جدید و جایگزین شدن مدل‌های جدید کسب و کار، سازمان‌ها را به سمت دیجیتالی شدن سوق خواهد داد. در این شرایط روی آوردن به استفاده از ابزارها و فناوری‌های جدید دیگر انتخاب نیست بلکه الزامی برای بسیاری از کسب‌و‌کارهاست.

چرا سازمان‌ها باید به سمت استفاده از خدمات ابری بروند؟

در ادامه به برخی از دلایلی که در این شرایط سازمان‌ها به خدمات ابری روی می‌آورند اشاره شده است:

دسترسی و انعطاف‌پذیری

یکی از تکنولوژی‌هایی که در این دوره به کمک خیلی از کسب‌وکارها آمده، رایانش ابری است. سال‌هاست راه‌کارهای ابری در بسیاری از سازمان‌ها به‌کار گرفته می‌شوند. صرفه‌ی اقتصادی، دسترسی راحت از هرنقطه و در هرزمان و امنیت از مهم‌ترین مزیت‌هایی هستند که این فناوری برای کسب‌وکارها به همراه دارد. در شرایطی که فاصله‌گذاری اجتماعی در بیش‌تر کشورهای دنیا به‌شکل جدی دنبال می‌شود و سازمان‌ها هم به دورکاری روی آورده‌اند، رایانش ابری یک برگ برنده برای کسب‌وکارها است.

ایجاد امکان دورکاری برای کارکنان یک تصمیم هوشمندانه و گاهی الزام قانونی برای سازمان‌هاست، استفاده از یک سیستم ابری یکپارچه این امکان را فراهم می‌کند که کسب‌وکارها بتوانند دورکاری کنند. به کمک راهکارهای یکپارچه نرم‌افزاری ابری همه واحدهای سازمان می‌توانند با یکدیگر در تعامل باشند و مدیران هم عملکرد کل سازمان را به شکل یکپارچه دنبال کنند. کسب‌وکارهایی که از این فناوری استفاده می‌کنند، بعد از شیوع بیماری کووید19، دسترسی به نرم‌افزارها و اطلاعات سازمانی مانعی برای ادامه فعالیت‌شان نبوده و به‌راحتی توانسته‌اند با سازماندهی دورکاری کارکنان خود، بهره‌وری خود را حفظ کنند.

استفاده از سیستم‌های ابری به کاربران این امکان را می‌دهد که در هر زمان و مکانی به اطلاعات کسب‌و‌کارشان دسترسی داشته باشند؛ به این معنی که افراد می‌توانند بدون صرف هزینه اضافه یا تنظیمات خاص و پیچیده در هر زمانی روی لپ‌تاپ، تبلت و گوشی‌های هوشمند به راحتی در زمان دورکاری، از خانه کارهای خود را پیش ببرند که این موضوع کمک می‌کند در زمان دورکاری، افراد‌ بهره‌وری بیش‌تری داشته باشند.

امنیت بیش‌تر

همیشه یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های سازمان‌ها امنیت اطلاعات است. گاهی حتی باز کردن یک ایمیل ناشناس یا یک خطای کاربری ساده می‌تواند به امینت اطلاعات کل سازمان آسیب بزند. امروزه میزان حملات باج‌افزارها افزایش پیدا کرده و در امان بودن از هکرها و حملات سایبری متعدد غالبا هزینه بالایی به سازمان‌ها تحمیل می‌کند که به‌ویژه در شرایط کنونی برای بسیاری توجیه اقتصادی ندارد. این موضوع وقتی مهم‌تر می‌شود که بخواهند از راه دور و بر بستر اینترنت به سیستم‌های خود دسترسی داشته باشند. راه‌حل این مساله برای خیلی از سازمان‌ها استفاده از رایانش ابری است. امروزه تعداد زیادی از کسب‌و‌کارها برای افزایش امنیت زیرساخت‌هایشان به سمت استفاده از فناوری‌ رایانش ابری رفته‌اند. ارائه‌دهندگان خدمات ابری استانداردهای امنیتی بالایی را برای امنیت اطلاعات در نظر می‌گیرند و سطح امنیتی اطلاعاتی که در سیستم‌های رایانش ابری به سازمان‌ها ارائه می‌شود به میزان قابل توجهی از امنیتی که خیلی از سازمان‌ها در نگهداری از اطلاعات خود دارند بالاتر است. با استفاده از رایانش ابری شرکت‌ها بدون داشتن دغدغه امنیت در بستری امن می‌توانند از نرم‌افزار خود بهره ببرند.

راهکاران ابری

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سازمان‌ها را به استفاده از راه‌کارهای ERP سوق می‌دهد؛ به دست آوردن دید جامع نسبت به کل سازمان است. در شرایط دورکاری که واحدهای مختلف کمتر با یکدیگر در ارتباط هستند استفاده از یک راهکار نرم‌افزاری که اطلاعات واحدهای سازمان را به صورت یکپارچه در اختیار مدیران قرار می‌دهد یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. راهکاران ابری یک نرم‌افزار ERP بر بستر رایانش ابری است که به سازمان‌ها کمک می‌کند با هزینه‌ای کمتر از یک راهکار حرفه‌ای بهره ببرند.

پیاده‌سازی سریع و از راه دور

در این شرایط برای پیاده‌سازی سیستم‌ از راه دور، همکاران سیستم زیرساخت‌هایی فراهم کرده است که استقرار راهکاران ابری با بالاترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن انجام شود. همچنین این امکان وجود خواهد داشت که با استفاده از دوره‌های آموزشی آنلاین، پرسنل سازمان آموزش‌های لازم را ببینند.

در شرایطی که ویروس کرونا همه‌گیر شده، ما در همکاران سیستم متعهدیم که به مشتریان کمک کنیم که تداوم کسب و کارشان را حفظ کنند. به‌کارگیری راهکاران ابری به عنوان یک نرم‌افزار سازمانی حرفه‌ای در کنار مزایایی که برای سازمان‌ها ایجاد می‌کند به پرسنل کمک می‌کند بدون نیاز به حضور فیزیکی در سازمان با یکدیگر تعامل داشته باشند و از این طریق همه واحدهای سازمان به شکل یکپارچه مدیریت شود.
برای آشنایی بیشتر با محصولات حسابداری آنلاین و دیگر سیستم‌های راهکاران ابری کلیک کنید.

 

173

0


دیدگاه خود را درباره این پست بنویسید